دومین جشنواره سراسری شعر نهج‌البلاغه

دومین جشنواره سراسری شعر نهج‌البلاغه

بهشت بیان

گروه فرهنگی: مدیر بنیاد قرآن و نهج‌البلاغه اصفهان از برگزاری دومین دوره جشنواره سراسری شعر نهج‌البلاغه با عنوان «بهشت بیان» خبر داد.

به گزارش خبر گزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از اصفهان، محسن ناصحی، دبیر جشنوارۀ سراسری شعر قرآن، در اختتامیه اولین دورۀ سراسری شعر قرآن که در اتاق بازرگانی استان اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: کنگرۀ سراسری شعر قرآن به ‌همت عزیزان قرآن‌دوست در بنیاد قرآن و نهج‌البلاغه اصفهان برگزار شد.

این شاعر آیینی کشور ادامه داد: این جشنواره کاملا به صورت مردمی برگزار شده و ارگان‌هایی هم که در برگزاری این جشنواره به ما کمک کردند، کمک‌شان به صورت داوطلبانه بوده است.

ناصحی در خصوص انگیزه و اهداف برگزاری این جشنواره، گفت: پس از برگزاری اولین جشنواره شعر نهج‌البلاغه تصمیم گرفتیم، همانطور که برای عترت کار ادبی انجام داده‌ایم، برای قرآن نیز یک کار ادبی انجام دهیم.

وی ادامه داد: بیش از ۲۰۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که از بین این ۲۰۰ اثر، ۵ اثر به عنوان آثار برگزیده و ۵ اثر دیگر به عنوان آثار شایستۀ تقدیر، معرفی شدند.

همچنین مدیر بنیادقرآن و نهج‌البلاغه اصفهان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر این که «قرآن را با زبان شعر معرفی کنید»، گفت: براساس این فرمایش مقام رهبری بود که هستۀ اولیه برگزاری جشنوارۀ شعر قرآن برگزار و فراخوان آن اعلام شد.

مسعود رجایی از برگزاری دومین دورۀ جشنوارۀ سراسری شعر نهج‌البلاغه با عنوان بهشت بیان خبر داد و افزود: این جشنواره با هدف تبیین اهمیت و جایگاه نهج البلاغه پس از قرآن، نقش محوری توحید و عدالت در نهج‌البلاغه و اهمیت الگو پذیری از فرامین امام علی(ع) برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: شاعران آیینی سراسر کشور می‌توانند برداشت‌های معرفتی خود را در قالب شعر به دبیرخانۀ جشنواره ارسال کنند. اشعاری که به ترجمۀ ظاهری از خطبه و سخنان نهج‌البلاغه پرداخته باشند، مورد داوری قرار نمی‌گیرند.

وی با بیان این که هر شاعر می‌تواند سه اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال کند، افزود: گروه‌های مختلف سنی نیز می‌توانند آثار خود را دربارۀ موضوعات اعلام شده در هر قالب‌ شعری مد نظر خود ارسال کنند.

رجایی با بیان این که این جشنواره در اوایل اردیبهشت‌ماه سال آینده برگزار می‌شود، گفت: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره نیز تا پانزدهم فروردین‌ماه است.

منبع: ایکنا

Print
3832 Rate this article:
5/0

Leave a comment

Name:
Email:
Comment:
Add comment

ادبیات

معارف

علوم وابسته

دیگر علوم انسانی

ارتباط با ما


نشانی:تهران. خ آزادی. خ کارون. پ644. زنگ5
تلفن و تلگرام مسوول ثبت نام کارگاه ها: 110 1398 0920

Bayat.Dr@gmail.com :مدیر سایت

همکاری با ما


هر بزرگواری که تخصصی مرتبط با علوم انسانی شیعی داشته باشد (دانشجوی ارشد به بالا)، پس از مصاحبه‌ای کوتاه می‌تواند نوشته‌هایش را در این سایت منتشر کند و به شرط پرکاری صفحه‌ای شخصی در سایت داشته باشد.

هدف و روش ما


ما هر گونه تعصب و پیش داوری را مانع کار علمی می‌دانیم. نام‌ها و عناوین و نیز اقوال مشهور راه را بر نقد و مطالعۀ علمی ما نمی‌بندد.

ما بهترین راه دفاع از عقیده را کار دقیق و درست علمی می‌دانیم.

دربارۀ ما


گروهی دانشجویی هستیم که دربارۀ ادبیات و فرهنگ شیعی تحقیق می‌کنیم. دامنۀ تحقیق ما تمام علومی است که به نحوی می‌تواند به ادبیات و فرهنگ شیعی کمک کند؛ علومی مثل قرآن و حدیث، تاریخ، کلام، عرفان، فلسفه، هنر و ...

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به به سایت سلیس می باشد.

طراحی شده توسط DnnTeam.com