بخش متون ادبی عربی، عرشۀ شعر1

بخش متون ادبی عربی، عرشۀ شعر1

فهرست توصیفی فصل

مروری بر ادبیات شیعی عربی/ مسلم نادعلی‌زاده

مقاله‌ای تحقیقی و مجمل در معرفی شعر شیعی عربی است که رد شعر را از روزگار پیامبرi تا حدود قرن پنجم دنبال کرده است. علاوه بر تاریخ ادبیات، مضامین شعر شیعی این ادوار نیز بررسی شده و جز این‌ها نقش شیعیان در گسترش علوم ادبی نیز مرور شده است.

غدیر در شعر مسیحیان لبنان/ سید مهدی نوری کیذقانی

اینکه امیرالمؤمنین در میان پیروان دیگر مذاهب ارادتمندانی داشته باشد، جذاب است؛ اما عجیب و ناشناخته نیست. سال‌هاست که همۀ ما نام جرج جرداق مسیحی را شنیده‌ایم. او و بسیاری از شیفتگان غیرمسلمان مولا به ابعاد انسانی و اخلاقی امام علی عکس‌العمل نشان داده‌اند؛ اما این مقاله به موضوعی خاص پرداخته: غدیر و جانشینی. با شگفتی بسیار، شاعران مسیحی لبنان از خلافت بلافصل مولا سخن گفته و از این حق الهی حضرت دفاع کرده‌اند.

لینک خرید فایل کامل فصل

Print
4062 Rate this article:
No rating

Leave a comment

Name:
Email:
Comment:
Add comment

ادبیات

معارف

علوم وابسته

دیگر علوم انسانی

ارتباط با ما


نشانی:تهران. خ آزادی. خ کارون. پ644. زنگ5
تلفن و تلگرام مسوول ثبت نام کارگاه ها: 110 1398 0920

Bayat.Dr@gmail.com :مدیر سایت

همکاری با ما


هر بزرگواری که تخصصی مرتبط با علوم انسانی شیعی داشته باشد (دانشجوی ارشد به بالا)، پس از مصاحبه‌ای کوتاه می‌تواند نوشته‌هایش را در این سایت منتشر کند و به شرط پرکاری صفحه‌ای شخصی در سایت داشته باشد.

هدف و روش ما


ما هر گونه تعصب و پیش داوری را مانع کار علمی می‌دانیم. نام‌ها و عناوین و نیز اقوال مشهور راه را بر نقد و مطالعۀ علمی ما نمی‌بندد.

ما بهترین راه دفاع از عقیده را کار دقیق و درست علمی می‌دانیم.

دربارۀ ما


گروهی دانشجویی هستیم که دربارۀ ادبیات و فرهنگ شیعی تحقیق می‌کنیم. دامنۀ تحقیق ما تمام علومی است که به نحوی می‌تواند به ادبیات و فرهنگ شیعی کمک کند؛ علومی مثل قرآن و حدیث، تاریخ، کلام، عرفان، فلسفه، هنر و ...

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به به سایت سلیس می باشد.

طراحی شده توسط DnnTeam.com